Automaty do vendingu

Automaty do vendingu

Dla wielu osób maszyna sprzedająca produkty, to głównie automat z kawą i herbatą, który możemy spotkać w szkołach, w przychodniach prywatnych, czy na uczelniach. Jest to słuszne wyobrażenie, ale niepełne, bo to tylko jeden z wielu modeli. 

Czym są maszyny vendingowe?

profesjonalny automat vendingowyVending sam w sobie oznacza prowadzenie sprzedaży bez udziału człowieka. To nowatorski sposób prowadzenia sprzedaży, który narodził się w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie uwielbiają taki sposób kupowania drobnych artykułów spożywczych, ponieważ mają do nich dostęp przez siedem dni w tygodniu i przez całą dobę. W Polsce profesjonalny automat vendingowy wygląda jak duża lodówka ze szklanym frontem, przez który dokładnie widać jaki znajduje się w środku asortyment. W ofercie producentów znajduje się kilka modeli automatów, w których można sprzedawać słodkie i słone przekąski, zimne napoje, kanapki, nabiał, a nawet lody. Niektóre modele maszyn posiadają wbudowane agregaty chłodnicze pozwalające na utrzymywanie stałej, niskiej temperatury. Urządzenia są dostosowane do różnej wielkości produktów, ponieważ półki oraz przegrody można dowolnie zmieniać i dopasowywać do gabarytów asortymentu. Żeby możliwy był samoobsługowy zakup, maszyny zostały wyposażone w specjalne panele administracyjne, z poziomu których wybiera się towar, dokonuje zapłaty i odbiera zamówienie. Zakupy w automacie zabierają maksymalnie kilka minut i nie kosztują więcej niż w klasycznym sklepie stacjonarnym. Zawartość automatu, zawsze zależy tylko od właściciela.

Jeżeli automat vendingowy znajduje się w dobrym miejscu, czyli tam gdzie każdego dnia przebywa sporo potencjalnych klientów, to  można sporo zarobić na takiej formie sprzedaży. Dla oszczędności kosztów, automat można wynająć, a nie kupować na własność.