Nowoczesne rolnictwo i silosy paszowe

Nowoczesne rolnictwo i silosy paszowe

Moi rodzice od zawsze byli dla mnie bardzo dziwnym przykładem małżeństwa, ponieważ bardzo często ze sobą dyskutowali. Byli jak ogień i woda. Dużo ze sobą dyskutowali, mieli inne oczekiwania. Marzeniem mojego taty zawsze było mieszkanie na wsi, widział się on bowiem jako rolnika.

Silos paszowy przystosowany do paszociągu

silos paszowyMama prowadziła spokojne życie miejskie. Miała swoje ulubione sklepy, butiki oraz koleżanki i w ogóle nie widziała siebie na wsi. Tata jednak nie dawał za wygraną i kupił domek do remontu razem z budynkami gospodarczymi. W ich wnętrzu znajdował się sprawdzony paszociąg, dzięki któremu zwierzęta równocześnie mogły otrzymać jedzenie. Mama chodziła, i wydać było iż do całego przedsięwzięcia jest bardzo sceptycznie nastawiona. Na zewnątrz, za budynkami stał silos paszowy w niskiej cenie, który tata zdążył już zakupić. Silos ten można było zintegrować z paszociągiem dzięki czemu karmienie zwierząt było proste i szybkie. Tata przez cały czas tłumaczył mamie, że w dzisiejszych czasach rolnictwo jest mocno zmechanizowane i nie będzie musiała wstawać rano, aby nakarmić zwierzęta. Generalnie wyposażenie budynków inwentarskich było w bardzo dobrym stanie, co nas jeszcze bardziej ucieszyło, ponieważ nie trzeba będzie wydawać dużych sum pieniędzy na nowe. Jedyne co trzeba będzie wymienić to drzwi inwentarskie. Tata obiecał mamie, że zorientuje się w jakich cenach się one znajdują i nie wybierze najdroższych. Mama cały czas była negatywnie nastawiona. Wszystko zmieniło się, gdy zaczęła urządzać dom, mieć pod dostatkiem świeżych kwiatów, ziół i warzyw.

Rozczuliła się również, gdy zobaczyła kojec porodowy dla świnek. Kiedy jedna urodziła i karmiła swoje potomstwo mama zrozumiała, dlaczego to wszystko jest tak ważne dla taty. Teraz całą trójką prowadzimy nasze małe gospodarstwo. Mama powiedziała, że dopiero teraz dostrzega jakie jej życie było nudne. Teraz jest inaczej.