Pozowlenie na wycnkę drzew

Pozowlenie na wycnkę drzew

Jakieś trzy miesiące temu dokonaliśmy zakupu działki budowlanej, na której zamierzamy wybudować nasz nowy, wymarzony dom. Działka znajduje się na obrzeżach Warszawy, w spokojnym miejscu, ale z dobrym dojazdem do centrum. Budowę domu mamy zamiar rozpocząć na wiosnę. Na razie jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy.

Wycinanie drzew na działce budowlanej

usuwanie drzew w WarszawieZatrudniliśmy projektanta, który przygotował nam plan budynku oraz zrobił wizualizację. Niestety na naszej działce jest za dużo drzew, dlatego musimy się trzech dość potężnych pni pozbyć. Poszukuję w tym celu firmy, która wykonuje usuwanie drzew w Warszawie i mogłaby nam pomóc. Nie chcemy tego robić sami, ponieważ nie mamy doświadczenia, a w przypadku tak wysokich drzew o wypadek nie trudno. Nie spieszy nam się jakoś bardzo, ponieważ prace budowlane i tak ruszą dopiero wiosną, ale już teraz wolelibyśmy zatrudnić fachowców od wycinki. Oczywiście do etapu usuwania drzew możemy przejść dopiero po uzyskani zgody miasta. Okazuje się, że na naszej działce nie możemy podjąć takiej decyzji sami. Za każdym razem wycięcie drzewa trzeba zgłosić i uzyskać akceptację urzędu. Firmy, które są odpowiedzialne za usuwanie drzew w Warszawie są tak wyczulone na te zgody, że bez tego nawet nie chcą ustalać terminu takiej wycinki. Zresztą nawet nie chcielibyśmy tego zrobić bez zgody miasta bo życzliwych ludzi jest dość dużo i na nowych sąsiadów nie trudno złożyć donos. Problemy są nam nie potrzebne, więc wszystko będzie oficjalne.

Na szczęście urząd dość szybko rozpatruje takie sprawy o wycięcie drzewa. Na rozpatrzenie pisma czekaliśmy zaledwie półtora tygodnia. Wiem, że w przypadku drzew zagrażających budynkom i ludziom, takie zezwolenia są wydawane w trybie ekspertowym, ale w naszym przypadku też nastąpiło to bardzo szybko.

Close Menu