Pracując jako kierowca paszowozu

Pracując jako kierowca paszowozu

Jestem rolnikiem od osiemnastu lat. Niestety nie prowadzę własnego gospodarstwa, a pracuję w sąsiedniej wsi u dobrego pracodawcy, który ma bardzo duża powierzchnię pól uprawnych a dodatkowo zajmuje się produkcją mleka. Ma pięćdziesiąt krów, o które dba dając im dobrą pasze. Zainwestował w dobre paszowozy, na których ja jeżdżę.

Paszowozy od dobrego producenta

paszowozy produkowane w MazowieckimOprócz tego, co napisałem we wstępie, mój pracodawca produkuje również pasze dla innych hodowców. Jest generalnie dobrym producentem, może nie najlepszym, ale porządnym. Ma za to dobry sprzęt, którym są paszowozy produkowane w Mazowieckim. Ja właśnie na takich jeżdżę przez pięć dni w tygodniu produkując odpowiednia żywność dla krów. Oczywiście tej pracy nie dostałem od razu, gdyż najpierw musiałem przejść odpowiedni kurs obsługi takich urządzeń. Jadąc na paszowozach przestrzegam wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, bo wiem, że zdarzają się wypadki i to bardzo groźne. Na szczęście moje paszowozy są bezpieczne w użyciu. Mam po tyle dobrze, że nie muszę martwić się o to, co będzie jutro. Dostaję solidne wynagrodzenie i dzięki temu jestem w stanie utrzymać moją rodzinę i zaoszczędzić. Ja swoje pole sprzedałem, mam tylko domek z ogródkiem. Jak widzę, kiedy moi sąsiedzi się męczą uprawiając pola, to mogę się tylko cieszy,c, że mam okazję jeździć na wozach paszowych i mieć z głowy wszelkie problemy związane z prowadzeniem działalności rolniczej. Oczywiście, gdybym musiał, to bym robił, nawet bym zainwestował w paszowozy, bo wiem, ile tygodniowo mój pracodawca zarabia.

Jazda na paszowozach sprawia mi ogromną przyjemność. Mam nadzieję, że nigdy nie zmienię swojej pracy. Będąc w traktorze ciągnąć paszowóz nie myślę o żadnych problemach. Jestem z tego powodu zadowolony.