Profesjonalne zimowe buty robocze

Profesjonalne zimowe buty robocze

Prace na elewacjach wymagały najwyższej ostrożności, nie tylko zimą, aczkolwiek to właśnie wtedy zdarzało się najwięcej wypadków w pracy. Nietrudno było o utratę równowagi na oblodzonej drewnianej podłodze rusztowania, czy ześlizgnięcie z zamarzniętego szkieletu. Niestety, większość kolegów nie otrzymała odpowiedniego obuwia do pracy w zimie.

Wysokiej jakości obuwie robocze na zimę

buty robocze zimoweStandardowe obuwie robocze nie było przystosowane do pracy w niskich temperaturach i oblodzonych powierzchniach, więc koledzy bardzo narzekali na niewygodę, zwłaszcza na poślizgnięcia podczas poruszania się na rusztowaniu. Nie mieliśmy nigdy w załodze wypadku poważniejszego niż kilka potłuczeń, i chcieliśmy by tak zostało, więc postanowiliśmy na własną rękę zaopatrzyć się w buty robocze zimowe, przystosowane do użytkowania na rusztowaniach. Podczas gdy na początku spodziewaliśmy się iż trudno będzie znaleźć obuwie odpowiadające naszym potrzebom, dość szybko znaleźliśmy idealne buty do naszych warunków. Były to ciężkie buty robocze, dodatkowo obciążone i wzmocnione metalowymi wkładkami, świetnie chroniącymi nogi przed nawet najpoważniejszymi urazami i uderzeniami. Gruba warstwa skóry doskonale tłumiła uderzenia, jednocześnie zatrzymując powietrze i zapobiegając wychładzaniu się nóg, a wewnętrzna miękka podszewka była bardzo wygodna i umożliwiała długą pracę bez problemów z niewygodą.

Jednak to podeszwy owych butów były ich największą zaletą, gdyż miały one bardzo głęboki i mocno profilowany bieżnik, zapewniający świetną przyczepność i zapobiegający utracie równowagi na śliskiej powierzchni. Dodatkowo, podeszwa została podkuta metalowymi płytkami, dzięki którym poruszanie się nawet na oblodzonych sekcjach rusztowania przestało być problematyczne.

Następny wpisRead more articles