Sprawdzone modele alkomatów

Sprawdzone modele alkomatów

Alkomaty używane były od wielu lat do najróżniejszych celów, zarówno przez użytkowników cywilnych jak i służby mundurowe. Były to jednak urządzenia bardzo różniące się skutecznością i możliwościami, zwłaszcza porównując modele tanie, dostępne na każdym stoisku targowym z urządzeniami elektrycznymi.

Najbardziej polecane modele alkomatów

dobry alkomatNajtańsze i najbardziej dostępne alkomaty nie posiadały zbyt dużej przydatności, i co najwyżej przydawały się prywatnym użytkownikom do sprawdzenia własnego stanu trzeźwości. W dużych firmach, oraz w służbach mundurowych wykorzystywano znacznie bardziej zaawansowane alkomaty, posiadające nieporównywalnie większą dokładność. Należały również do urządzeń bardzo kompaktowych i wygodnych. Każdy dobry alkomat mógł wskazać ilość alkoholu w wydychanym powietrzu z minimalnym progiem błędu, a najlepsze urządzenia były w stanie wykryć nawet najmniejsze ilości oparów alkoholowych w otoczeniu mogącym zakłócić działanie alkomatu. Wersje elektrochemiczne posiadały natomiast jeszcze większe możliwości, mając możliwość zaprogramowania wykrywania nie tylko substancji alkoholowych, ale również wielu innych rodzajów chemikaliów, w tym i składników substancji odurzających. Nowoczesne alkomaty najczęściej wykorzystywały patrole drogowe, gdyż najczęściej przeprowadzały one kontrole trzeźwości, na dodatek często w dość trudnych warunkach.

Podczas gdy standardowe modele alkomatów posiadały dedykowane ładowarki, nowoczesne i bardziej funkcjonalne urządzenia mogły być ładowane z gniazd samochodowych lub portów usb podobnie jak telefony komórkowe. Taka możliwość ogromnie ułatwiała ich wykorzystanie na drodze, aczkolwiek była doceniana również przez personel wykonujący kontrole stanowisk pracy w zakładach przemysłowych i placach budowy.

Następny wpisRead more articles