Wybór warsztatu zajmującego się regeneracją turbosprężarki

Wybór warsztatu zajmującego się regeneracją turbosprężarki

Od roku 1973 pierwsze turbosprężarki zaczęły pojawiać się w samochodach osobowych. Dziś jest to najczęściej spotykany układ doładowania jednostki napędowej, z którym spotkać możemy się w niemal każdym silniku wysokoprężnym. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały odporne na wysokie temperatury, korozję oraz ścieranie stopów, co sprawia, że ich żywotność  jest niezwykle długa.

Przebieg regeneracji turbosprężarki

regeneracja turbosprężarek w bielskuWysoka jakość materiału stosowanego przy produkcji turbosprężarek nie jest jednak w stanie zapewnić jej całkowitej ochrony przed uszkodzeniami. Najczęstszymi przyczynami awarii jest przedostanie się do wnętrza tego elementu drobin materiałów oraz innych zanieczyszczeń. Równie częstym powodem jest nieodpowiednie olejowanie turbosprężarki. Jak łatwo się domyślić w długo używanych urządzeniach, także wzrasta ryzyko wystąpienia usterki. Ceny związane z zakupem nowej turbosprężarki mogą wydawać się niebotycznie wysokie, jednak w wielu przypadkach możemy oddać uszkodzone urządzenie do profesjonalnego zakładu w celu jej regeneracji. Sam proces polega w głównej mierze na naprawie egzemplarza z wykorzystaniem nowych części. Po dokładnym obejrzeniu przez pracowników warsztatu uszkodzone elementy zostają wymienione na nowe, co jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż zakup całego nowego egzemplarza. Jeśli interesuje nas regeneracja turbosprężarek w bielsku odnajdziemy wiele warsztatów, w których możemy liczyć na fachową pomoc.  Wybór odpowiedniego warsztatu warto jednak uprzedzić sprawdzeniem opinii na jego temat.

Po odpowiednio przeprowadzonej regeneracji urządzenie wraca do właściciela, który ponownie będzie mógł docenić jego użytkowanie przez długie lata. Dzięki wykonaniu regeneracji przedłużymy żywotność dotychczasowego egzemplarza, wykorzystamy jego możliwości go do maksimum, a ponadto zaoszczędzimy sporo pieniędzy.