Wyjazd w góry

Wyjazd w góry

Wielu ludzi decyduje się spędzić wakacje, ferie lub urlop w górach. W naszym kraju szczególną popularnością cieszą się kurorty narciarskie i miejscowości uzdrowiskowe. W tych pierwszych sprawni i aktywni miłośnicy sportów zimowych szukają ciekawych tras zjazdowych i korzystają z profesjonalnej infrastruktury narciarskiej. W uzdrowiskach natomiast spotkamy najczęściej seniorów i rodziny, które poszukują błogiego spokoju.

Pokoje i atrakcje

krynica zdrój pokojeMiejscowości turystyczne muszą jakoś pomieścić chętnych w sezonie, ponieważ właśnie ze świadczenia usług noclegowych utrzymuje się tam większość mieszkańców. Niektórzy w poszukiwaniu wygody i komfortu, do których przyzwyczaili się w mieście, udają się do hoteli. Oczywiście wybór zależy tylko od nas, ale czy wybierając się w góry, nie powinniśmy chcieć się zaznajomić z lokalnymi tradycjami i folklorem? Jednym z najbardziej znanych uzdrowisk górskich jest Krynica Zdrój Pokoje noclegowe w tak popularnym kurorcie należy zamawiać z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli zamierzamy wybrać się w sezonie zimowym albo na przełomie lipca i sierpnia. W mieście możemy podziwiać architekturę z drugiej połowy XIX wieku. Uwagę zwraca neorenesansowa Pijalnia Wód, czyli Stary Dom Zdrojowy. W tym budynku możemy nie tylko napić się wody o prozdrowotnych właściwościach, ale jeśli dobrze trafimy, załapiemy się także na ciekawy koncert. Kolejną atrakcją jest Willa Romanówka, w której zgromadzono część dzieł znanego malarza Nikifora, który tworzył w nurcie prymitywistycznym. Warto wybrać się także na Szlak Architektury Drewnianej, jeżeli interesuje nas lokalne budownictwo.

Poszukując noclegu w górskim kurorcie, powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy będziemy mieć w tym miejscu okazję zapoznać się z lokalnym folklorem i naprawdę doświadczyć atmosfery uzdrowiska. Zamawiajmy pokoje z wyprzedzeniem, tak aby mieć pewność, że wszystko będzie gotowe na nasz przyjazd.